پودر سیر در پوره سیب زمینی

پودر سیر در پوره

پودر سیر، به سادگی از سیر خشک شده به دست می آید، هرگز به عنوان یک پودر خاص از طعم بو سیر در برای ما اثبات نشد، اما زمانی که ما در حال تولید پوره سیب زمینی سیر و پارمزان مشغول بودیم، تصمیم گرفتیم آن را بررسی کنیم.
با علم به اینکه طعم اولیه سیر نه تنها محلول در آب بلکه محلول در چربی است، یک آزمایش سریع ابداع کردیم تا بفهمیم که آیا می‌توانیم با استفاده از پودر سیر مانند یک ادویه، طعم بیشتری را از آن جذب کنیم، حال این پودر فوق العاده رو قبل از طبخ به غذا اضافه کردیم.

پودر سیر در پوره سیب زمینی

پودر سیر

برای یک دسته پوره سیب زمینی، 1/2 قاشق چایخوری پودر سیر را مستقیماً از شیشه اضافه کردیم. برای دسته دوم به مقدار مساوی پودر سیر را در کره تفت داده و سپس داخل سیب زمینی ها هم زده ایم.

از مزه‌کنندگان خواستیم سیر هر نمونه را با هم مقایسه کنند،نتیجه تست کنندگان جالب بود: سیب‌زمینی‌ها با پودر سیر فرآوری ‌نشده طعم تند و سیری داشتند، اما چندان پیچیده نبودند، شبیه آنچه در سیر خام خرد شده می‌بینید، در حالی که دسته‌ای با پودر سیر که در کره تفت داده شده بود تقریباً هیچ طعم سیری نداشت.
چطور ممکن است که تفت دادن پودر در کره نه تنها منجر به عطر و طعم پیچیده تر نمی شود، بلکه به نظر می رسد طعم آن را کاهش می دهد.
یک تحقیق کوچک در ما نشان داد که اینجا بیشتر از حلالیت طعم سیر در آب و چربی اتفاق می افتد، سیر زمانی که سلول‌هایش پاره می‌شود طعم و مزه پیدا می‌کند و اسید آمینه‌ای حاوی گوگرد بی‌بو به نام آلیین و آنزیم آلیناز آزاد می‌کند.

پودر سیر 2

پودر سیر در پوره

این دو واکنش نشان می دهند تا ماده اصلی طعم دهنده سیر را تولید کنند: آلیسین (که هم در چربی و هم در آب محلول است)، تولیدکنندگان پودر سیر مراقب هستند که سیر را در دمای کافی خشک کنند تا آب را بدون از بین بردن آلیناز از بین ببرند.
که در دمای بالاتر از 140 درجه اتفاق می افتد، هنگامی که آب خارج شد، آنزیم در حالت غیر فعال وجود دارد؛ تنها با ورود مجدد آب، آلییناز “بیدار می شود” و شروع به تولید آلیسین می کند.

افزودن پودر سیر همانطور که هست به پوره سیب زمینی باعث شد تا پودر در رطوبت طبیعی سیب زمینی هیدراته شود، بنابراین آلیسین توانست تشکیل شود.
از طرف دیگر، نمونه با پودر سیر که در کره تفت داده شده بود، مزه کسل کننده ای داشت زیرا آلییناز در معرض حرارت زیاد قرار گرفته بود و در نتیجه احتمال تشکیل آلیسین از بین می رفت.
مهم است که ابتدا آنزیم غیرفعال تولید طعم در پودر سیر را با هیدراته کردن آن “بیدار کنید” و قبل از انجام این کار از گرم کردن پودر خودداری کنید زیرا باعث از بین رفتن آنزیم می شود.

پودر سیر

پوره سیب زمینی

با در نظر گرفتن این موضوع، ما به روش زیر رسیدیم تا بیشترین طعم را از پودر سیر برای سیب‌زمینی‌های له شده‌مان بیاوریم.
ابتدا 1/2 قاشق چای‌خوری پودر سیر را در مقدار مساوی آب هیدراته کردیم، که آلیناز را دوباره فعال کرد و آلیسین را مجاز کرد و سپس پودر هیدراته را قبل از هم زدن در سیب زمینی در کره تفت دهید، که پیچیده ترین طعم سیر را به همراه داشت.
در مجموع، هنگام استفاده از پودر سیر، برای طعم کامل، آن را در مقدار مساوی آب هیدراته کنید و سپس قبل از افزودن به غذا، آن را در چربی تفت دهید.

شما برای خرید بهترین پودر سیر ها میتوانید با مشاورین مجموعه ارتباط گرفته تا یکی از بهترین پودر سیر های بازار را به صورت جزئی یا عمده خریداری کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

1 دیدگاه

  • پودر سیر شما واقعا عالیه هم در غذا و هم در ترشی استفاده می کنم طعم فوق العاده ای میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *